« Rukomet
objavljeno prije 15 godina i 10 mjeseci
RUKOMET

Revijalna pobjeda Paklenih nad Kinom

Rukometaši su rutinskom igrom uz zabavljanje publike završili natjecanje u skupini

Ivano Balić

,

Olimpijske igre

,

Hrvatska rukometna reprezentacija

Jedanaest golova razlike protiv Kine ne zvuči previše, jer razlika u kvaliteti je daleko veća. No, sam početak utakmice je, potpuno u našem stilu, ponudio sjajnu igru Kine i vodstvo od 5 razlike. Tek pred kraj poluvremena Červar je uspio motivirati momčad na ozbiljnu igru i s osam golova za redom završavamo prvi dio vodstvom 17-13.

Drugi dio pokazao je svu snagu naše reprezentacije, jer se uz Alilovića na golu razigrao i Šprem, koji je već krajem prvog poluvremena izbušio kineskog golmana. Najveći dobitak na utakmici ipak je ulazak Ivana Balića, koji je zaigrao prvi puta nakon ozljede i dobio mogućnost da osjeti teren i igru.

Cepelini u zadnjih desetak minuta utakmice zaustavili su rezultat na 33-22, potpuno nevažan rezultat koji nas vodi u četvrtfinale, no protivnika ćemo saznati za par sati kada se rasplete situacija u drugoj skupini. (METRO)