objavljeno prije 14 godina i 6 mjeseci
nlb liga

Prvi poraz Cibone, Zadar i Zagreb upisali bodove

Hrvatski su klubovi u devetom kolu Regionalne lige zabilježili dvije pobjede i dva poraza

Fotografija vijesti (Aleksandar Dimitrijević/CROPIX )

Partizan

U susretima 9. kola regionalne košarkaške NLB lige zagrebačka Cibona je u Beogradu poražena od Crvene zvezde 51-72. To je prvi ovosezonski poraz Cibone u NLB ligi.

"Cibosi" su dobro igrali u prvom poluvremenu, no onda je uslijedio drastičan pad u njihovoj igri. U drugom poluvremenu zagrebački košarkaši su ubacili samo 13 poena, s tim da su u posljednjoj četvrtini postigli tek dva koša. Kod Cibone najbolji je bio Marko Tomas sa 22 koša, a u momčadi Zvezde istaknuli su se Videnov sa 14, te Kikanović i Radivojević sa po 13 poena.

Zagreb CO je kod kuće svladao beogradski Partizan 85-83. Ante Tomić i Damir Mulaomerović ubacili su po 24 koša, a Krunoslav Simon 20 za momčad Zagreba, a kod gostiju najefiksniji je bio Dušan Kecman sa 25 poena.

Zadar je na svom terenu uvjerljivo pobijedio srpski FMP 90-69. Zadrani su već u prvom poluvremenu stvorili 21 poen viška (49-28) i tu su prednost održali do kraja susreta. Kod Zadra Tomislav Ružić ubacio je 20, a Marko Car 14 koševa, dok je u redovima FMP-a najbolji bio Dragan Labović sa 14 poena.

Zagrebačka Cedevita je u Kragujevcu poražena od Radničkog 58-67. Cedevita je imala samo dvojicu raspoloženih igrača, Damjan Rudež zabio je 24, a Andrija Žižić 15 koševa. Kod Radničkog Vladimir Vuksanović upisao je 14, a Aleksej Kotiševski 13 poena. (hina/metro-portal)