objavljeno prije 14 godina i 9 mjeseci
us open

Poraženi Ljubičić i Karlović

Hrvatski tenisači nisu se uspjeli plasirati u 2. kolo posljednjeg Grand slam turnira ove sezone

Ivan Navarro

Za Ivana Ljubičić se četvrti nositelj i četvrti igrač svijeta Srbin Novak Đoković pokazao se kao previsoka prepreka. Nakon sat i 37 minuta igre bilo je 6-3, 6-1, 6-3 za srpskog igrača.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Ljubičića i Đokovića i četvrta uzastopna pobjeda srpskog igrača.

Ljubičić je vrlo loše krenuo u susret, te je s nizom pogrešaka omogućio Đokoviću da brzo povede sa 3-0, te taj "break" prednosti održi do kraja prvog seta.

Drugi set Ljubičić je otvorio još lošije, dva puta zaredom je izgubio igru na svoj početni udarac i Đoković je stigao do nedostižne prednosti.

U trećem setu igralo se izjednačenije, Ljubičić je držao rezultatsku ravnotežu do 3-3, u sedmoj igri imao i 0-30 na Đokovićev servis, ali niti tada, kao ni u čitavom meču, nije uspio osigurati niti jednu "break-loptu". Odmah u sljedećoj igri izgubio je svoj početni udarac, a potom je Đoković mirno odservirao za meč.

Loš dan bio je i za Ivu Karlovića koji je izgubio od Ivana Navarra. Španjolac ga je pobijedio u tri seta s rezultatom 6-4, 7-6 (10-8) i 7-6 (7-5).