Fotografija vijesti (Reuters)

Ivo Karlović

,

Mario Ančić

Ivo Karlović i Mario Ančić neće vidjeti osminu finala Indian Wellsa. Hrvatski tenisači imaju razloga biti nezadovoljni nakon prvog turnira iz Masters serije, jer su u mečevima 3. kola propustili velike prigode protiv Juana Carlosa Ferrera i Andyja Murrayja.

Mario Ančić i Ferrero odigrali su jedan od najboljih mečeva u dosadašnjem dijelu turnira. Bilo je tu svega - sjajnih servisa, izmjena, voleja, pa čak i poentiranja kroz noge (Ferrero). Na kraju je Španjolac imao nešto više sreće, te je pobijedio sa 7-5, 4-6, 7-6(7) nakon dva sata i 47 minuta fantastičnog tenisa. Mario je svoje šanse propustio u prvom setu kada je propustio čak pet ‘break-lopti’ i pogotovo u ‘tie-breaku’ odlučujućeg seta kada je imao dvije meč-lopte (6-4).

S druge strane, Ivu Karlovića je nakon velike borbe pobijedio Andy Murray sa 7-6(7), 6-7(3), 6-3 u meču koji je vrlo lako u dva seta mogao otići na stranu ‘Diva sa Šalate’. Naime, Karlović je i u prvom i drugom setu imao ‘break’ prednosti, a to su inače situacije u kojima nema povratka za suparnika.

Međutim, Murray se uspio vratiti, i realno, to je zaslužio. Sjajno je čitao Karlovićeve servise, a i u izmjenama je bio puno dominantniji. Karlović je  ‘tie-break’ drugog seta odigrao sjajno (dva fantastična voleja za set), no na početku trećeg je odmah izgubio svoj servis. (VM)