Bryant doveo Lakerse do novog boda, Celticsi poveli minutu prije kraja

,

Kobe Bryant

,

doigravanje

Kobe Bryant je zabio 26 pogodaka za pobjedu Los Angeles Lakersa nad Houston Rocketsima od 118:78 u utorak i za vodstvo 3-2 po broju pobjeda u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije.

Potreseni porazom od Houstona prije dva dana Lakersi su odlučno krenuli prema pobjedi nakon što su izbrisali gubitak u prvoj četvrtini u STAPLES Centru.

Španjolac Pau Gasol je pridonio pobjedi sa 16 pogodaka i 13 skokova dok je Andrew Bynum dodao 14.

Branič Aaron Brooks bio je najbolji strijelac za Rocketse sa 14 pogodaka, dok je super obrana Lakersa zaustavila opasnog Rona Artesta na samo devet koševa.

Rocketsi su dobro počeli utakmicu i ostvarili vodstvo od 13:6, a onda je inspirirani Bryant vratio Lakerse u igru i prvu četvrtinu završio rezultatom 35:24 za Los Angeles.

U Bostonu su Celticsi pobjedom od 92:88 nad Orlando Magicom povećali prednost u doigravanju na 3-2. Glen Davis je predvodio Boston s 22 pogotka, a Paul Pierce mu se priključio s 19 pogodaka, devet skokova i osam asistencija.

Orlando je imao kontrolu u prvom dijelu utakmice, vodio je 22:16 u prvoj četvrtini i 45:37 u poluvremenu, povećao je vodstvo na čak 11 koševa da bi u zadnjoj četvrtini imao prednost 67:59.

No Stephon Marbury, koji je u cijeloj utakmici zabio 14 pogodaka, samo je u zadnjoj četvrtini ubacio 12 koševa i tako zajedno s Ray Allenom doveo Boston do vodstva 86:85 1,20 minuta do kraja.

Dwight Howard je za Orlando zabilježio devet skokova, ali je u napadu bio slab sa samo 12 pogodaka dok su Rashard Lewis i Hedo Turkoglu ubacili 19 i 18 koševa svaki. (hina/metro-portal)