« Rukomet
objavljeno prije 16 godina i 4 mjeseca
Rukomet

Na krilima Balića u polufinale!

Hrvatska je osvojila bod protiv Norveške i izborila polufinale, u kojem će igrati protiv Francuske

Balić je preuzeo odgovornost u završnici i odveo Hrvatsku među četiri najbolje reprezentacije (Joško Ponoš/CROPIX)

rukomet

,

Ivano Balić

,

Lino Červar

Hrvatska je u polufinalu Europskog prvenstva! Treći put zaredom na smotrama najboljih, naši rukometaši dolaze u krug onih koji se bore za medalje. A put do polufinala i Francuza bio je paklen. Protiv Norveške se vodio pravi rat, bilo je uspona i padova i na kraju je remi (23-23) možda bio i najrealniji. Međutim, taj bod Hrvatskoj znači da ide u Lillehammer, a Norvežane je bacio u borbu za peto mjesto...

- Igrali smo protiv svih. I protiv publike, i sudaca i Norvežana - slikovito je opisao što se odvijalo na parketu izbornik Lino Červar. Možda je malo pretjerao kad je spomenuo suce, ali i sami Norvežani bili su dovoljno dobri da nas drže u neizvesnosti do posljednje sirene...
Istina, još jednom se potvrdilo da naši domaćini ne spadaju kvalitetom u sam rukometni vrh, ali znali su iskoristiti sve naše slabosti. I pogreške, kojih je, pogotovo u prvom dijelu, bilo previše.

Poluvrijeme je završilo  vodstvom Norvežana od jedan razlike, što je bio i dobar rezultat za nas budući da smo povremeno gubili i s tri razlike. U tom dijelu igre spašavao nas je ‘uskrsnuli’ Lacković, zabivši čak tri gola.

POLUFINALEHrvatska i Francuska igrat će u subotu u 18 sati. Prije njih na teren će Njemačka i Danska.Već nakon prvih pola sata vidjelo se da Norvežani nisu ‘bauk’ i da zapravo sve ovisi o Hrvatskoj. Ključni trenutak utakmice bio je kad se Alilović ‘probudio’ i serijom obrana omogućio Hrvatskoj da povede (18-17) sredinom drugog dijela. Tu prednost više nismo ispuštali. Završnica utakmice je bila daleko od idealne (u zadnjoj minuti propustili +2), ali zahvaljujući sjajnom Ivanu Baliću Hrvatska je uspjela doći do boda. Kod rezultata 22-22 pola minute prije kraja, Splićanin je odlučio preuzeti odgovornost i pogotkom utišati dvoranu u Stavangeru.