objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
VATERPOLO

Mladost i Jug odnijeli pobjede u 1. kolu Eurolige

Mladost je na Savi pobijedila Partizan sa 10:8, a u hrvatskom dvoboju Jug je bio bolji od Primorja sa 12:7

Mladost je na Savi svladala Partizan
Mladost je na Savi svladala Partizan (Damir Krajač, Admir Buljubašić/Cropix)

Primorje EB

U susretu 1. kola skupine C Eurolige za vaterpoliste Mladost je na bazenu na Savi svladala Partizan sa 10-8 (5-1, 2-1, 3-4, 0-2).

Vaterpolisti Mladosti odlično su ušli u susret, nakon prve četvrtine imali su prednost od 5-1, a na polovici susreta bilo je 7-2. U trećoj četvrtini prednost Mladosti smanjena je na četiri gola, a u samoj završnici Partizan je čak i zaprijetio preokretom. U posljednje dvije minute gosti iz Beograda imali su nekoliko napada iz kojih su mogli smanjiti na samo gol razlike, ali Mladost se uspjela obraniti ponajprije zahvaljujući odličnom Paviću na vratima.

U 2. kolu Mladost će igrati 1. prosinca na gostovanju protiv Olympiakosa.

Jug bolji u hrvatskom dvoboju

Vaterpolisti Juga CO svladali su na svom plivalištu u Gružu Primorje EB sa 12-7 (3-2, 2-1, 4-3, 3-1) u susretu 1. kola skupine D Eurolige.

U hrvatskom dvoboju igrači Juga su dominirali čitavom utakmicom i iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost do konačnih "plus 5".

U 2. kolu 1. prosinca Primorje EB će ugostiti Barcelontetu, dok je Jug CO gostovati kod mađarskog Egera. (hina/metro-portal)