objavljeno prije 14 godina
WIMBLEDONSKI REKORD

Meč Isner-Mahut prekinut nakon 10 sati, pobjednik još nije poznat

U 118 igara u petom setu nijedan igrač nije izgubio servis, ako ništa drugo, ostatće zapamćeni po rekordu asova i najduljem meču u povijesti tenisa

crveni kupus

Dvoboj prvoga kola Wimbledona između Amerikanca Johna Isnera i Francuza Nicolasa Mahuta postao je najduži u povijesti tenisa, a niti nakon dva dana i ukupno 10 sati igre pobjednik još nije poznat. Susret je prekinut u utorak kod rezultata 2-2 u setovima, a peti set je u srijedu prekinut kod rezultata 59-59!

Prva četiri seta trajala su dva sata i 54 minute, dok se peti set igrao više od sedam sati!

U svih dosadašnjih 118 igara u petom setu niti jedan igrač nije izgubio servis, a Isner i Mahut su oborili i rekorde po broju aseva. Isner ih je dosada postigao 98, a Mahut 94, dok je dosadašnji rekord držao naš Ivo karlović sa 78 aseva u Davis Cup susretu protiv Radeka Štepaneka prošle godine.

Dosadašnji najduži meč odigrali su Francuzi Arnaud Clement i Fabrice Santoro, njihov meč u Roland Garrosu 2004. godine trajao je 6 sati i 33 minute. (hina/metro-portal)