objavljeno prije 11 godina i 11 mjeseci
ATP UMAG

Marin Čilić u finalu Umaga

Sjajnom igrom u oba seta Čilić je vratio Dolgopolovu za poraz u finalu prošle godine

Aleksandr Dolgopolov

Finale prije finala odigrano je u današnjem drugom polufinalnom meču u Umagu. Protivnik s druge strane mreže bio je Aleksandr Dolgopolov, prošlogodišnji pobjednik koji je upravo Čilića dobio u finalu.

Meč je na kratko prekinut zbog oluje koja je pogodila Umag pri rezultatu 3:2 za Dolgopolova koji je nakon povratka na teren bio na servisu. No, u Čiliću se nešto prelomilo i krenuo je sjajno, uzevši servis protivniku i osvojivši svoj.

Na kraju prvog seta Čilić je izgubio servis, Dolgopolov je servirao za set pri 5:4, no Marin je sjajnom igrom osvojio pet gemova u nizu i to je zapravo bio kraj, jer je drugi set bio formalnost. Čilić je pronašao sjajan odgovor na sve izazove Dolgopolova, igrao je koncentrirano i snažno i na kraju pobijedio 7:5 6:2.

Sutra u finalu igra protiv Granollersa koji je u prvom polufinalu pobijedio Verdasca, s nadom da će biti drugi hrvatski tenisač koji je osvojio Umag nakon Gorana Prpića koji je osvojio prvo izdanje Umaga 1990. godine.