Marin Čilić poklonio meč Maratu Safinu

Marin Čilić

,

Marat Safin

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP turnira Masters serije u Hamburgu od Rusa Marata Safina 7-5, 6-2 nakon jednog sata i 29 minuta igre...

Bio je ovo prvi međusobni susret Čilića i 28-godišnjeg Safina, 89. tenisača svijeta, te prva pobjeda ruskog tenisača koji je u glavni turnir ušao iz kvalifikacija.

U prvom je setu Čilić izgubio servis pri rezultatu 5-5, a u drugom je nakon početnog vodstva 1-0 izgubio pet gemova zaredom. Pobjednika je presudila bolja realizacija ‘break’ prilika, naime, Čilić nije realizirao nijednu od osam ‘break-lopti’, a Safin je imao maksimalnu iskorištenost 3/3. Prvi je set bio definitivno ključ poraza, budući da je Safin konstantno ‘visio’ na svom servisu. Čilić je samo u prvom setu propustio šest ‘break-prilika’.  (TS)