objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
ŠESTO FINALE

Marin Čilić obranio naslov u Chennaiju

Nakon 2 sata i 40 minuta igre Čilić je neizvjesni meč priveo kraju rezultatom 7:6 (7-2), 7:6 (7-3)

(Getty Images)

Marin Čilić

,

ATP Chennai

,

Stanisals Wavrink

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić obranio je naslov na teniskom ATP turniru u indijskom Chennaiju pobijedivši u finalu u nedjelju Švicarca Stanisalsa Wavrinku 7:6 (7-2), 7:6 (7-3) nakon 2 sata i 40 minuta igre.

Ovo je Čiliću šesto finale u karijeri i četvrti naslov u karijeri, osim dva naslova u Chennaiju osvojio je naslove u New Heavenu i Zagrebu.

U dosta neizvjesnom meču do samog kraja Čilić je osvojio 90 poena od 177, dok je Wavrinka osvojio 81 poen. Naš je tenisač imao dva asa i dva je puta oduzeo set Švicarcu.

Inače ovo je prva pobjeda Marina Čilića nad Wavrinkom, 21. tenisačem svijeta, koji ga je do ovog finala porazio četiri puta. (hina/metro-portal)