objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
OBRANA NASLOVA?

Marin Čilić će za finale igrati s Jürgenom Melzerom

Melzer je u tri seta svladao Marčenka, a Čilić je dosad pobijedio u tri od četiri dvoboja s Austrijancem

Ilja Marčenko

Treći nositelj ATP turnira u Zagrebu, austrijski tenisač Jürgen Melzer, teže se od očekivanoga probio u polufinale u kojem će mu suparnik biti branitelj naslova Marin Čilić. Melzer je u četvrtfinalu svladao Ukrajinca Ilju Marčenka sa 3-6, 6-0, 7-5.

Austrijanac je loše otvorio meč, priuštivši Marčenku priliku da uzme prvi set. No, u nastavku se Melzer probudio, ubacio u višu brzinu i projurio drugim setom, ostavivši Ukrajinca bez gema. Novi su problemi za 32. svjetskog tenisača došli u trećem setu u kojem je dvaput ispuštao prednost breaka. Treći mu je obrat ipak donio pobjedu.

Melzer je poznat kao iznimno neugodan igrač za Ivana Ljubičića i Ivu Karlovića s kojima u međusobnim mečevima ima omjere 4-0, odnosno 5-0. No, Marin Čilić je druga priča. Međugorac je pobijedio u tri od četiri dvoboja protiv Austrijanca premda je Melzer bio bolji prilikom njihova posljednjeg susreta, u finalu lanjskog ATP turnira u Beču. (Totalsport)