ATP Rotterdam: Ljubičićev kraj u prvom kolu

Meč je trajao 99.5 minuta a izjednačen je bio samo do sedmog gema prvog seta

,

ATP

,

Julien Benneteau

Francuz Julien Benneteau, 38. tenisač ATP ljestvice, uvjerljivo je u prvom kolu ATP turnira u Rotterdamu pobijedio Ivana Ljubičića 6-3, 6-3.

Meč je trajao 99.5 minuta, no izjednačen je bio samo do sedmog gema prvog seta, kada je Benneteau 24. tenisača svijeta i sedmog nositelja turnira uspio prvi put breaknuti iako je dotad Ljubičić češće pritiskao Francuza na servisu. Drugi break došao je u devetom gemu za konačnih 6-3 u prvoj dionici igre.

U drugom se setu Hrvat držao do šestog gema, u kojem je Francuz iskoristio petu break-loptu (Ljubičić je spasio 0-40) i poveo 4-2. Dobio je preostala dva svoja servisa za 6-3 pobjedu i u toj dionici.

Benneteau je na kraju iskoristio tri od 11 break-prilika, dok je sve četiri Ljubičićeve obranio. Druga je to njegova pobjeda u šestom srazu s Ljubičićem na ATP turnirima.

Turnir se u dvorani na tvrdoj podlozi igra uz nagradni fond od 1.445 milijuna eura.