objavljeno prije 15 godina i 1 mjesec

Ljubičić ispao s Roland Garrosa

Hrvatskog tenisača sa 6:2, 4:6, 4:6, 6:3, 3:6 savladao je Španjolac Juan Carlos Ferrera.

Ivan Ljubičić

,

Roland Garros

,

Juan Carlos Ferrera

U susretu prvog kola Roland Garrosa hrvatski tenisač Ivan Ljubičić je nakon tri sata i 15 minuta igre izgubio od Španjolca Juan Carlos Ferrera 6:2, 4:6, 4:6, 6:3, 3:6.

Ljubičić je u odlučujućem, petom setu ima break i vodstvo 3:2, međutim španjolski tenisač je već u idućoj igri vratio izgubljeni servis, a potom sa tri uzastopna gema priveo meč kraju. Ljubičiću je u završnici petog seta stao prvi servis, a načinio je i nekoliko neforsiranih pogrešaka, što je u izjednačenom meču presudilo.

Bio je to njihov peti međusobni susret i druga pobjeda za trenutačno 103. tenisača svijeta. Prvu je ostvario 2003. u Bangkoku, dok je Ljubičić slavio u Beču (2005), Rimu (2002) i Rotterdamu (2001).