objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
ATP DUBAI:

Ljubičić ide na Tsongu

Ljubičić je još u ponedjeljak izborio plasman u 2. kolo, svladavši 140. igrača ATP ljestvice Čeha Jana Hernycha

Jo-Wilfried Tsonga

Francuz Jo-Wilfried Tsonga, peti nositelj ATP 500 turnira u Dubaiju, bit će protivnik Ivanu Ljubičiću u 2. kolu.

Ljubičić je još u ponedjeljak izborio plasman u 2. kolo, svladavši češkog ''sretnog gubitnika'' iz kvalifikacija, trenutno 140. igrača ATP ljestvice Jana Hernycha, sa 6-2, 6-7(3), 6-4 nakon dva sata i 15 minuta igre. Dan kasnije hrvatski 30-godišnjak, finalist ovog turnira 2005. godine (Federer), saznao je da će u osmini finala igrati protiv šest godina mlađeg Jo-Wilfrieda Tsonge, kojem je sunarodnjak Michael Llodra predao dvoboj 1. kola nakon što je Tsonga dobio prvi set u tie-breaku s 11-9.

Llodra je prošlog tjedna osvojio naslov pobjednika u Marseilleu i u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima, što je očito ostavilo traga na njegovoj spremi za ovaj turnir. Zacijelo je procjenio da Tsongu može dobiti samo u dva seta, a nakon što je prvi izgubio, odustao je zbog umora.

Ljubičić i Tsonga dosad su odigrali dva meča, oba u prošloj godini. Francuz je bio bolji u 2. kolu Australian Opena u četiri seta, a hrvatski tenisač uzvratio je pobijedivši ga na ATP Masters 1000 turniru u Madridu, na zemljanoj podlozi, u dva seta.Dodajmo da je Tsonga za nastup u glavnom ždrijebu dobio pozivnicu organizatora. Rus Nikolaj Davidenko, četvrti nositelj Dubaija, dosta se mučio s Francuzom Florentom Serrom, kojeg je na kraju ipak pobijedio sa 6-7(5), 6-4, 6-1 nakon dva sata i 10 minuta igre. (Totalsport)