Ljubo u sljedećem kolu ide na boljeg iz dvoboja između Španjolca Nicolasa Almagra i Poljaka Lukasza Kubota

,

Paul-Henri Mathieu

,

ATP Rim

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u drugo kolo jakog ATP turnira u Rimu, pobijedivši danas nakon 2 sata i 38 minuta igre Francuza Paul-Henrija Mathieua sa 7-5, 6-7 (1), 6-0.

Kod 4-4 u prvom setu Ljubičić je izgubio servis i Mathieu je servirao za set. No, hrvatski igrač se uspio vratiti i sa tri gema u nizu dobio je prvi set.

Mathieu je ponovno prvi došao do prednosti "breaka" i u drugom setu, kod rezultata 1-1, ali odmah je izgubio tu prednost. Nakon toga obojica su čvrsto držali svoje servise pa je odluka pala u "tie-breaku", gdje je bio koncentriraniji francuski igrač.

Gubitak seta u "tie-breaku" nije pokolebao Ljubičića, pa je u trećem sa dva uzastopna "breaka" poveo 4-0 i mirno je priveo meč kraju. Ljubičić u sljedećem kolu ide na boljeg iz dvoboja između Španjolca Nicolasa Almagra i Poljaka Lukasza Kubota.

1. kolo:

Ivan Ljubičić (Hrv/11) - Paul-Henri Mathieu (FRA) 7-5, 6-7 (1), 6-0 (hina/metro-portal)