objavljeno prije 14 godina
NBA DOIGRAVANJE

Lakersi odličnom završnicom došli do 16. naslova prvaka

Kobe Bryant je za Lakerse zabio 23 koša, a na kraju utakmice je primio nagradu za najkorisnijeg igrača finala

NBA doigravanje

Los Angeles Lakersi osvojili su u utorak navečer svoj 16. naslov prvaka NBA lige, svladavši u odlučujućoj sedmoj utakmici Boston Celticse s rezultatom 83-79, (po četvrtinama 14-23, 20-17, 19-17, 30-22).

Kobe Bryant postigao je 23 koša uz 15 skokova, a Ron Artest dodao je 20 poena za pobjedu Lakersa u njihovom Staples centru in Los Angelesu, pred 19,000 gledatelja. Sjajno je odigrao i Španjolac Pau Gasol sa 19 koševa i 18 skokova.

Kod Celticsa je najefikasniji bio Paul Pierce sa 18 koševa i 10 skokova, Kevin Garnett postigao je 17, Rayon Rondo 14, a Ray Allen 13 koševa.

Lakersi su nadoknadili zaostatak od 13 poena iz drugog poluvremena kako bi osvojili drugi NBA naslov zaredom, i 16. ukupno, došavši na samo jedan naslov manje od najuspješnije NBA franšize - Celticsa koji imaju 17 NBA titula.

Lakersima i Celticsima, koji zajedno imaju osvojena 33 od 64 NBA prvenstva, bilo je to 12 međusobno NBA finale, peto koje je odlučeno u sedmoj utakmici. Bilo je to peti šampionski prsten za Kobe Bryanta, koji je nagrađen i kao najkorisniji igrač finala, te 11. NBA naslov za trenera Lakersa Phila Jacksona.

Lakersi su prvi puta osvojili titulu dvije godine zaredom, od tri uzastopna naslova 2000-02. kada je uz Bryanta igrao Shaquille O"Neal.(hina/metro-portal)