objavljeno prije 14 godina i 10 mjeseci
bodovi rusima

Košarkaši u završnici prokockali pobjedu

U infraktnim posljednjim minutama prvog kola drugog kruga EP-a, Hrvatska je izgubila od Rusije 59:62.

(Cropix)

hrvatska košarkaška reprezentacija

,

Europsko prvenstvo u košarci

Utakmica je bila vrlo izjednačena što pokazuju i rezultati pojedinih četvrtina (16:16, 10:12, 16:14, 17:20), ali su se naši košarkaši do samog kraja ravnopravno borili s Rusima za pobjedu.

Izabranici Jasena Repeše ponovno su napadački igrali vrlo lošu košarku i imali vrlo mali postotak šuta za dva (35%) i tri poena (29%). U obrani se igralo solidno, no protok lopte u napadu bio je suviše spor, s previše težnje individualnim rješenjima.

Hrvatska je imala problema i sa skokom, posebice u obrani jer su Rusi upisali osam napadačkih skokova.

Hrvatska je u drugi krug prenijela po jednu pobjedu i poraz, dok su Rusi došli u Bydgoszczu sa dva poraza. S jednom pobjedom Hrvatska je tako praktički mogla izboriti plasman u četvrtfinale, no sada će priliku za ulazak među osam najboljih morati tražiti protiv Francuske i Njemačke.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Mario Kasun sa 13 koševa i 7 skokova, Zoran Planinić sa 12 koševa, te Marko Banić sa 11 koševa. Kod Rusa najbolji su bili Timofej Mozgov sa 18 koševa i 8 skokova, te Kelly Mc Carty i Sergej Bikov koji su dodali po devet koševa.

U susretu drugog kola E skupine Hrvatsku u nedjelju očekuje susret protiv Francuske, a potom u utorak protiv Njemačke.