objavljeno prije 14 godina i 10 mjeseci
Povratak iz mrtvih

Hrvatska u zadnjoj četvrtini dobila Makednoce

Košarkaši su u zadnjem kolu skupine A Europskog prvenstva teško pobijedili Makedoniju sa 81-71.

hrvatska košarkaška reprezentacija

,

Europsko prvenstvo u košarci

,

Hrvatska - Makedonija

Hrvatski košarkaši su, kao i jučer protiv Grčke, odigrali vrlo loše prvo poluvrijeme i dopustili protivnicima da ostvare znatnu rezultatsku prednost, koja ovaj put ipak nije bila kažnjena gubitkom utakmice.

U prvoj četvrtini samo su Banić sa 7 i Vujčić sa 6 koševa bili na zadovoljavaćoj razini pa su Makedonci nakon prve četvrtine imali prednost od šest poena (26-20), da bi ona u drugoj četvrtini narasla na 14 koševa (34-20).

U drugom poluvremenu napokon su pokrpane rupe u hrvatskoj obrani i serijom 12-0 izabranici Jasmina Repeše približili su se na samo dva koša minusa.

Odlična igra nastavljena je u posljednjoj četvrtini serijom 10-0 koja je dovela do konačnog preokreta i važne pobjede.

Jasmin Repeša: "Moramo analizirati zašto igramo loše u prvim poluvremenima. Sada smo to uspjeli nadoknaditi, ali protiv jačih momčadi teško ćemo se vratiti iz velikog rezultatskog zaostatka"

Kod Hrvatske najbolji su bili Vujčić sa 12 koševa, Planinić sa 9 poena i 7 asistencija, te Banić sa 11 koševa.

Makedoniju su predvodili Sokolov, Massey i Vrbica Stefanov sa po 12 poena.

U drugi krug iz naše skupine idu Grčka, Hrvatska i Makedonija. Grci u drugi krug prenose 4 boda, a Hrvatska 2. U drugom krugu križamo sa skupinom B, u kojoj su Rusija, Njemačka, Latvija i Francuska.

U četvrtak je slobodan dan, a borba za plasman u četvrtfinale nastavlja se u petak.

Hrvatska je ovom pobjedom u drugi krug prenijela dva boda.

HRVATSKA: Ukić 7, Kus 8, Popović 7, Vujčić 12, Prkačin 9, Rozić 7, Planinić 9, Stojić 2, Lončar 1, Banić 11, Nicević 8, Kasun.

MAKEDONIJA: V. Stefanov 12, Mirakovski, Sokolov 12, R. Stefanov 11, V. Stojanovski 7, Blaževski, Tasovski 2, Gečevski 8, Antić 7, D. Stojanovski, Massey 12, Samardžiski.

ŠUT ZA DVA: Hrvatska 24-39 (61 posto), Makedonija 15-32 (47 posto)

TRICA: Hrvatska 5-13 (38 posto), Makedonija 10-31 (32 posto)

SLOBODNA BACANJA: Hrvatska 18-24 (75 posto), Makedonija 11-12 (91 posto)

SKOK: Hrvatska 30, Makedonija 31

ASISTENCIJE: Hrvatska 21, Makedonija 7.