Talijan Razzoli ipak je bio bolji za 16 stotinki, no Ivica je presretan s još jednim olimpijskim srebrom oko vrata

,

Giuliano Razzoli

,

ZOI 2010.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić ostvario je još jedan san, osvojio je još jednu srebrnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru, ovaj put u slalomu! Ivici je to sveukupno treća srebrna medalja na olimpijskim igrama.

Nakon prve vožnje bio je četvrti, ispred njega bili su Giuliano Razzoli, Mitja Valenčić i Benjamin Reich. Ivica je vozio odlično, Reich i Valenčić nisu mu mogli išta, no Razzoli je pokazao da više nije nikakvo iznenađenje i uzeo Ivici zlato za samo 16 stotinki.

Brončano odličje osvojio je Šveđanin Andre Myhrer s 44 stotinke zaostatka.

Kostelić je u drugoj vožnji bio jedini koji nije napravio nijednu veću pogrešku. To je ipak bilo dovoljno za srebro jer je pobjednik ovogodišnje sljemenjske utrke Razzoli ipak imao veliku prednost od 58 stotinki iz prvog "laufa".

Pritisak nisu uspjeli izdržati nakon prve vožnje drugoplasirani Slovenac Mitja Valenčić, koji je tek šesti, kao ni četvrtoplasirani Austrijanac Benjamin Raich. Austrijsko muško skijanje doživjelo je tako pravu blamažu jer nisu osvojili nijednu medalju na ovim Igrama.

Natko Zrnčić Dim je doskijao do 19. mjesta sa zaostatkom od 2.67 sekundi, dok je Danko Marinelli 32. s 8.01 sekundi sporijim vremenom od pobjednika. Dalibor Šamšal je izletio u prvoj vožnji.

"Bilo je vrlo gusto, ali nisam mogao stići Razzolija jer je 58 stotinki zaostatka ipak bilo previše. Staza je bila skraćena i bio bi zlatni da su bila još dvoja-troja vrata. Razzoli je sjajno odvozio prvu vožnju i zato je pobijedio. Ne žalim previše, imam još jedno srebro koje sam ostvario pred stvarno puno hrvatskih navijača u Whistleru. Ne sjećam se kada ih je toliko bilo izvan Hrvatske, a među njima dosta mojih prijatelja", kazao je Kostelić, koji je sebi poželio da ostane zdrav do sljedećih Igara u Sočiju za četiri godine. (hina/metro-portal)

1. Giuliano Razzoli (Ita)        1:39.32 (47.79 + 51.53)

2. IVICA KOSTELIĆ (HRV)          1:39.48 (48.37 + 51.11)

3. Andre Myhrer (Šve)            1:39.76 (49.03 + 50.73)

4. Benjamin Raich (Aut)          1:39.81 (48.33 + 51.48)

5. Marcel Hirscher (Aut)         1:40.20 (48.92 + 51.28)

6. Mitja Valenčić (Slo)          1:40.35 (48.22 + 52.13)

7. Manfred Moelgg (Ita)          1:40.45 (48.64 + 51.81)

8. Julien Cousineau (Kan)        1:40.66 (49.59 + 51.07)

9. Julien Lizeroux (Fra)         1:40.72 (48.82 + 51.90)

10. Reinfried Herbst (Aut)        1:40.78 (49.23 + 51.55)