Ivan Ljubičić u osmini finala Roland Garossa

,

French Open

,

četvrtfinale

Ivan Ljubičić se plasirao u osminu finala Grand slam turnira Roland Garros svladavši u 3. kolu 20. igrača svijeta Španjolca Fernanda Verdasca u tri seta - 6:3, 7:6 (6), 6:4.

Ljubičić je tako nastavio sjajan niz na ovogodišnjem turniru jer dosdad nije izgubio ni set, a protiv neugodnog ljevaka Verdasca je odigrao i najbolji meč. U dosadašnjim susretima Ljubičić je vodio s 2:1 protiv Španjolca, te pokazao da ima protuigru za Verdasca.

Ljubo je već u prvom setu poveo s 5:0 i nagovijestio pobjedu, a kada je u tie-breaku drugog seta iskoristio treću set-loptu za vodstvo od 2:0, Ljubičić je već mogao slaviti prolaz u osminu finala. Ljubičić je u dva sata i 15 minuta igre protiv Verdasca servirao 11 aseva, a imao je dvostruko manje neprisiljenih pogrešaka (18:39) od Španjolca.

U osmini finala Ljubičić ide na prvoga tenisača svijeta Rafaela Nadala, s kojim ima omjer 2:6. Sva tri dvoboja na zemlji dobio je Nadal, kojeg je Ljubo dobio lani u polufinalu Indian Wellsa.