Momčad Ozrena Bonačića uoči četvrtfinalnog ogleda protiv Partizana nije imala ulogu favorita (Ronald Goršić/CROPIX)

Final four

,

vaterpolo

Oba hrvatska predstavnika izborila su plasman na završni turnir - Mladost je prošla Partizan nakon boljeg izvođenja peteraca, dok je Jug izgubio od Olympiacosa sa 8-12 ali je ipak sačuvao prednost iz Gruža (10-5).

Mladost je u Zagrebu u šestom dvoboju s Partizanom u najjačem europskom natjecanju napokon došla do prve pobjede, 13-10 nakon peteraca. U prvom dvoboju četvrtfinala u Beogradu bilo je 9-9, a isti je rezultat stajao na semaforu na plivalištu uz Savu nakon četiri četvrtine i dva produžetka.

‘Žapci’ su tijekom utakmice nekoliko puta imali dva pogotka viška, vodili su i 7-4, dok gosti nijednom nisu bili u prednosti. Mladost je u posljednju četvrtinu ušla sa 8-6, no Partizan je sa 3-1 izborio dodatnih šest minuta u kojima nije bilo golova. Mladostaši su ipak bili puno koncentriraniji u izvođenju peteraca (briljirao vratar Pavić), te sa 4-1 izborili ‘final four’.

Ždrijeb u ponedjeljakZavršni turnir Eurolige na rasporedu je 9. i 10. svibnja u Barceloni, a ždrijeb će se u istom gradu održati u ponedjeljak. U ‘bubnju’ će se naći Mladost, Jug, talijanski Pro Recco i mađarski Vasas.

Najefikasniji kod domaćina bio je Zdeslav Vrdoljak s tri pogotka, po dva su zabili Franković, Antonijević i Lončar. Partizan je predvodio Nastran s tri gola.

Jug je u uzvratu u Pireju gotovo propustio prednost od 10-5 protiv Olympiacosa. Grci su slavili 12-8, što im ipak nije bilo dovoljno za prolazak. Najefikasniji u momčadi Emila Nikolića bio je Miho Bošković s četiri pogotka, a toliko je kod domaćina zabio Christos Afroudakis. (TS)