« Rukomet
objavljeno prije 13 godina i 5 mjeseci
36:18

Hrvatska se nakon poraza od Danske iskalila nad Argentincima

Nakon razoračavajućih nastupa u skupini, hrvatska reprezentacija nije mogla bolje otvoriti drugi krug svjetskog prvenstva - Argentina je pala već u prvom dijelu

(Getty Images)

rukomet sp

,

argentina hrvatska

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je drugi krug svjetskog prvenstva u Švedskoj uvjerljivom pobjedom protiv Argentine 36:18 (19:6), prenosi Hina. Hrvatska su do pobjede predvodili Denis Buntić i Vedran Zrnić sa po sedam golova, dok je Blaženko Lacković dodao 6 golova. Proradio je i Mirko Alilović koji je sakupio 12 obrana. U suparničkim redovima najefikasniji je bio Sebastian Simonet sa pet postignutih golova. Ovom pobjedom Hrvatska je ostala u igri za plasman u polufinale, a u susretu drugog kola skupine II u nedjelju će igrati protiv Švedske.

HRVATSKA - ARGENTINA 36:18 (19:6)

HRVATSKA: Alilović, Pešićo, Balić 1, Lacković 6, Zrnić 7 (1), Duvnjak 2, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Matulić 1, Vuković 2, Buntić 7, Valčić 1, Štrlek 5, Musa 1, Ninčević 1

ARGENTINA: Shultz, Garcia, Pizzaro 2 (1), Carou, Vidal 1, F.Fernadnez 1, Migueles, D.Simonet 1, J.P. Fernandez 1, Kogovsek, S.Simonet 5, Vieyra 2, Guerin, Portella, Canera 2, Ferro 1, Migueles 1

SEDMERCI: Hrvatska 1 (1), Argentina 2 (1)

ISKLJUČENJA: Hrvatska - 12 minuta, Argentina - 2 minute

Nakon razoračavajućih nastupa u skupini, hrvatska reprezentacija nije mogla bolje otvoriti drugi krug svjetskog prvenstva. Protiv neugodne Argentine, koja je u prvom krugu pobijedila Švedsku, te namučila Poljsku, odabranici Slavka Goluže su slavili sa čak 18 golova razlike. Posebice impresivno Hrvatska je izgledala u prvom poluvremenu u kojem je primila svega šest, a postigla 19 golova. Argentina jednostavno nije nalazila rješenje protiv čvrste i pokretljive 6-0 obrane. Prvi gol Argentinci su zabili tek u osmoj minuti, a drugi u 15. minuti. Napokon se razbranio i Mirko Alilović koji je u prvom poluvremenu obranio osam udaraca, pri čemu i jedan sedmerac. S druge strane "kockasti" su neumorno punili mrežu Matiasa Schulza, a najraspoloženiji je bio Denis Buntić sa sedam postignutih golova u prvom dijelu.

U nastavku utakmice Hrvatska je ubacila u brzinu niže i drugo poluvrijeme je dobila sa 'svega' pet golova razlike, ukupno čak sa 18 golova viška. Kako Hrvatsku u nedjelju očekuje možda i ključna utakmica u borbi za polufinale, ogled protiv domaćina, Goluža je u drugom poluvremenu pružio priliku igračima koji su do sada igrali manje, pa se među strijelce upisalo 13 hrvatskih igrača, a priliku na vratima dobio je i Ivan Pešić. jedini igrač koji nije zabio gol bio je Gojun.