Malo brža igra na samom početku bila je dovoljna da usmjeri utakmicu.

Fotografija vijesti (Dragan Matić/CROPIX)

vaterpolo

,

Europsko prvenstvo u vaterpolu

Nakon tri teške utakmice, napokon je došao dan za laganiji pristup i odmor glavnih igrača na Europskom prvenstvu u vaterpolu. Hrvatski su igrači lakoćom pobijedili Slovačku s 15:5, što je rezultat koji ni izbliza ne opisuje omjer snaga u bazenu.

Prva je četvrtina prošla u jednakom tempu kao i dan ranije s Crnom Gorom – 4:0 i snažan pritisak na suparnika. U ostale tri četvrtine osjetilo se opuštanje, no naši su igrači dodavali gas kad god je bilo potrebno. Utakmica je iskorištena i za uigravanje nekih kombinacija koje nisu najbolje funkcionirale u prve tri utakmice.

Slijedi sraz s Grčkom, koja trenutno objektivno ne bi trebala predstavljati problem našim igračima, no kako će poredak u skupini vrlo vjerojatno određivati gol razlika dobro bi bilo da se ozbiljnost pokazana u prvim četvrtinama utakmica zadrži i tijekom cijele utakmice.

Iznenađenje dana pobjeda je Crne Gore nad favoritom prvenstva Mađarskom, čime su na vrhu naše grupe sada tri reprezentacije s jednakim brojem bodova.