« Rukomet
objavljeno prije 12 godina i 4 mjeseca
EP RUKOMET

Hrvatska pomela Francusku

Napokon su naši rukometaši odigrali jedno poluvrijeme kako treba i poslali Francuze kući

Hrvatska razbila Francuze 7 razlike

Hrvatska Francuska

,

Kauboji

,

EP rukomet

Osveta je slađa kad se servira hladna, kaže stara poslovica, a Hrvatska je napokon dočekala utakmicu u kojoj će nadmašiti Francuze koji su nam već nabili komplekse s četiri uzastopna zlata na velikim natjecanjima.

Ovo prvenstvo Francuzi se muče od samog početka, svemoćni Karabatić nije ni sjena igrača kakav je bio, no ni Balić ne blista. Danas se probudio Marko Kopljar i pokazao zašto je, uz Duvnjaka, najveća nada svjetskog rukometa.

Prvo je poluvrijeme ponudilo standardno živciranje, mlaćenje na terenu i prvo vodstvo Francuske, pa su naši otišli na tri gola prednosti, da bi na poluvremenu Francuzi vodili s golom razlike. Ne znamo što se dogodilo u svlačionici, ali na teren je napokon izašla prava Hrvatska.

Na krilima Kopljara i njegovih sedam golova igra je bila tečna i glatka, kako priliči drugoj najboljoj reprezentaciji stoljeća, a Francuzi su jednostavno nestali s terena. Na kraju je rezultat bio 29:22 za Hrvatsku, i Francuska ide kući s Europskog prvenstva ...