objavljeno prije 10 godina i 8 mjeseci
ŠTETA

Furiozna Španjolska ostavila Hrvatsku bez medalje

Sve u svemu, ovo je prvenstvo prošlo jako dobro, nažalost, tek drugi poraz ostavio nas je bez medalje

Španjolska

Hrvatska je ostala bez bronce u okršaju za treće mjesto, jer je Španjolska ponovno spustila rampu, kao i u prvoj utakmici na ovom Europskom prvenstvu.

Tako smo zatvorili krug, dvije su nas utakmice Španjolci razbili, a sve ostale smo pobijedili do polufinala, no na ovakvim turnirima pravda nije uvijek baš zadovoljena. Naime, Španjolska je izgubila čak četiri utakmice, no u pravo vrijeme, mi smo ostali bez snage u drugom poluvremenu kad je Bogdanović stao.

Držao nas je naš najbolji igrač cijelo prvo poluvrijeme u igri, no u nastavku su se Španjolci razmahali i došli do lake pobjede 90-66.

Kad se pogleda učinak na ovom prvenstvu, Hrvatska je prvi puta nakon puno godina pokazala zajedništvo i snagu kolektiva, što je dobar znak za Svjetsko prvenstvo na koje smo se, nakon dugo vremena, plasirali izravno.