objavljeno prije 16 godina

EP vaterpolo: Hrvatska - Grčka 10:10

U susretu posljednjeg, petog kola A skupine Europskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Malagi, reprezentacija Hrvatske je remizirala protiv Grčke 10:10 (0:1, 3:2, 3:3, 4:4).

Hrvatska-Grčka

Hrvatska je tako natjecanje u skupini okončala s tri pobjede, te po jednim porazom i neodlučenim ishodom osiguravši plasman u četvrtfinale. S koje pozicije će krenuti u borbu za odličja biti će poznato nakon utakmice Mađarska - Španjolska.

HRVATSKA: Vićan, Burić 1, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković 1 (1), Smodlaka 2, Đogaš, Marković 1, Barač 2, Hinić 1, Bošković 2, S. Sukno.

GRČKA: Deligiannis, Schizas 3, Mazis, Kokkinakis, Thomakos 1, Theodoropoulos 2, C. Afroudakis 1, Ntsokas 1, G. Afroudakis 1, Miteloudis, Vlontakis 1, Mylonakis, Reppas

Hrvatski vaterpolisti odigrali su najlošiju utakmicu u skupini, možda i zato što je bila lišena rezultatske napetosti jer je Hrvatska i prije utakmice osigurala prolaz u drugi krug, dok su Grci bili bez izgleda za plasman u četvrtfinale.

Grci su cijelo vrijeme bili u vodstvu, a naši su tek pogotkom Mihe Boškovića tri minute prije kraja treće četvrtine prvi put došli u vodstvo (5:4). Kada je Mile Smodlaka u posljednjoj četvrti postigao dva uzastopna pogotka i doveo Hrvatsku u vodstvo 9:8 vjerovali smo kako će odabranici izbornika Ratka Rudića ipak slaviti. No, Grci su golovima Theodoropoulosa izjednačili, a zatim 15 sekundi prije kraja poveli 10:9. U tim trenucima je Rudić pozvao minutu odmora, a nakon što se Hinić izborio za igrača više Samir Barač je tri sekunde prije kraja utakmice izjednačio rezultat. (HINA/METRO)