« Ostali sportovi
objavljeno prije 13 godina i 7 mjeseci
MEDVJEDI POHARALI LJUBLJANU

EBEL liga: Medveščak dobio Olimpiju 2:1

Bila je to treća utakmica 'zmajčeka' i 'medvjeda' ove sezone i druga pobjeda Medveščaka

Medveščak - navijači
Medveščak - navijači (Damir Krajač/CROPIX)

EBEL liga

U susretu 23. kola EBEL lige zu hokeju na ledu Medveščak je u Ljubljani u dvorani Tivoli pred 2.500 gledatelja pobijedio Olimpiju 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Nakon prve trećine bez golova Medveščak je poveo u 21. minuti golom Ryana Kinasewicha na asistenciju Jamiea Riversa i Franka Banhama, a potom je Jonathan Filewich u 35. minuti na asistenciju Thomasa Guidarellija povećao na 2:0. Olimpija je u 44. minuti smanjila rezultat golom Burkea Henrya, a potom svim silama krenula po izjednačenje, međutim zagrebačka momčad je uspjela zadržati gol viška.

Bila je to treća utakmica 'zmajčeka' i 'medvjeda' ove sezone i druga pobjeda Medveščaka, a zanimljivo sve tri pobjede su momčadi ostvarile na gostovanjima. Medveščak nakon 23 utakmice ima 10 pobjeda i 13 poraza i nalazi se na petom mjestu ljestvice sa 24 boda. U vodstvu je Klagenfurt sa 42 boda.