objavljeno prije 14 godina i 6 mjeseci
mali bazeni

Draganja, Delač i Jovanović u polufinalu Europskog prvenstva

Sanja Jovanović ostvarila je drugi rezultat kvalifikacija u disciplini 100 metara leđno te time istaknula kandidaturu za medalju

Europsko prvenstvo plivanje

Hrvatski plivači Duje Draganja i Mario Delač plasirali su se u polufinale discipline 50 metara slobodno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

Draganja je u kvalifikacijama ostvario sedmi rezultat s vremenom 21.28 sekundi, dok je Delač s novim osobnim rekordom od 21.70 sekundi bio 15. Treći hrvatski predstavnik u ovoj disciplini, Aleksej Puninski bio je 30. u kvalifikacijama s vremenom 22.06.

Najbrži je bio Francuz Amaury Leveaux sa 20.80 sekundi. Polufinalne i finalna utrka u ovoj disciplini na rasporedu su poslijepodne od 16 sati po hrvatskom vremenu.

Sanja Jovanović ostvarila je pak drugi rezultat kvalifikacija u disciplini 100 metara leđno, te time istaknula kandidaturu za medalju.

Jovanović je u kvalifikacijama ostvarila vrijeme od 57.82 sekunde što je njezin najbolji rezultat sezone. Brža od nje bila je samo Ruskinja Ksenija Moskvina sa 57.10.

Druga hrvatska predstavnica u ovoj disciplini Lidija Franić je s vremenom 1:01.44 zauzela 39. mjesto i nije izborila nastup u polufinalu.

Polufinalne utrke održat će se u poslijepodnevnom programu, dok je finale na rasporedu u petak.

Lana Dragojević nije se uspjela plasirati u polufinale na 50 metara prsno, s vremenom 31.63 sekunde bila je 35. u kvalifikacijama. Saša Imprić je u kvalifikacijama na 200 metara mješovito zauzeo 25. mjesto s vremenom 1:57.65, te se nije plasirao u finale.

Mario Todorović i Dominik Straga također su se plasirali u polufinale i to u disciplini 100 metara leptir. Todorović je u kvalifikacijama ostvario šesti rezultat sa 50.68 sekundi, dok je Straga bio sedmi sa 50.71. Najbrži je bio Rus Nikolaj Skvorcov.

Polufinalne utrke na rasporedu su u poslijepodnevnom programu, dok će se finale održati u petak poslijepodne. (hina/metro-portal)