objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
BRAVO!

Čilić ušao u polufinale Australian Opena!

Marin je pobjedom nad Andyjem Roddickom postao prvi Hrvat koji će igrati u polufinalu prvog Grand Slam turnira sezone

(Getty Images)

Australian Open

,

Marin Čilić

,

Andy Roddick

Hrvatski tenisač Marin Čilić postigao je najveći uspjeh u karijeri i plasirao se u polufinale Australian Opena pobjedom nad Amerikancem Andyem Roddickom 7:6, 6:3, 3:6, 2:6, 6:3 nakon tri sata i 50 minuta igre. Marin je prvi Hrvat koji će igrati polufinale u Melbourneu.

Nakon prva dva dobivena seta Čilić je popustio i Roddick je i izjednačio u setovima. U posljednjem, petom setu, Čilić je na 2:1 uzeo servis Amerikancu. Nakon toga je došao do 4:1, ali snažni servisi Roddicka dali su mu prednost. No, Marin je ostao miran, na svom servisu pogodio crtu na 30:15. Posljednji poen Roddick je došao na mrežu, ali je poslao lopticu u aut i Čilić je počeo slaviti.

Čilić se po prvi puta u karijeri plasirao u polufinale Grand Slam turnira, a za finale će igrati s boljim iz dvoboja Rafael Nadal - Andy Murray. Protiv Nadala Čilić vodi s 1:0, a s Murrayem ima negativan skor 1:3.