« Košarka
objavljeno prije 11 godina i 11 mjeseci
FINALE DOIGRAVANJA

Cibona uzela svoj 17. naslov prvaka

Cibona je u četvrtoj utakmici svladala Cedevitu i s ukupnih 3-1 u finalnoj seriji zasluženo uzela svoju 17. titulu prvaka Hrvatske

Kod Cibone najbolji su bili Kus sa 18, El-Amin sa 16, Suton je ubacio 13, a Rozić 11 koševa (screenshot HRT)

Cibona

,

košarkaško prvenstvo hrvatske

,

KK Cedevita

Košarkaši Cibone sinoć su u četvrtoj utakmici finala doigravanja svladali Cedevitu sa 77-64 i time s ukupnih 3-1 u pobjedama osvojili svoj 17. naslov prvaka Hrvatske, prenosi Hina.

Nakon ravnopravne prve četvrtine, Cibona je na poluvrijeme otišla sa osam koševa prednosti (38-30). Cedevita je držala priključak do 25. minute, a onda su "cibosi" u tri minute napravili seriju 14-2, te su u 28. minuti imali prednost od 19 koševa (60-41). U posljednju četvrtinu Cibona je ušla sa vodstvom 63-50 i do kraja susreta više nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Kod Cibone najbolji su bili Kus sa 18, El-Amin sa 16, Suton je ubacio 13, a Rozić 11 koševa. U ekipi Cedevite istaknuli su se Owens sa 14 i Bagarić sa 9 poena.