Cedevita pobijedila Cibonu u trećoj utakmici finala

,

finale prvenstva hrvatske

,

Cedevita

Košarkaši Cedevite u trećoj su utakmici finala prvenstva Hrvatske kao gosti u KC "Dražen Petrović" svladali Cibonu sa 78-70 (14-22, 22-14, 17-10, 13-20; 12-4) nakon produžetka i tako smanjili zaostatak u pobjedama na 1-2 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevitu su predvodili Marino Baždarić sa 18 i Miro Bilan sa 13 koševa, dok su Damjan Rudež sa 15 i Andrija Žižić sa 14 ubačaja bili najefikasniji kod Cibone.

Cibona je utakmicu otvorila vodstvom 14-2 i činilo se kako će lagano doći do odlučujuće treće pobjede. Domaći je sastav kontrolirao dvoboj sve do sredine druge četvrtine kada je imao vodstvo 29-19, a tada je Cedevita promijenila obranu zaigravši zonu koja je potpuno zbunila igrače Cibone, te je do poluvremena stigla do izjednačenja na 36-36.

U trećoj četvrtini Cibonini igrači odigrali su katastrofalno u napadu, promašivali su iz svih pozicija što su gosti iskoristili i ostvarili uvjerljivu prednost od sedam razlike (53-46).

Kada je u 37. minuti Baždarić pogodio tricu za vodstvo Cedevite 66-56 izgledalo je kako gosti imaju nedostižnu prednost. No, u završnici na površinu je isplivala velika nervoza Cedevitinih igrača koji su izgubili tri lopte i promašili četiri slobodna bacanja kojima su dozvolili Ciboni povratak u utakmicu. Produžetak je izborio Rudež koji je 0.6 sekundi prije kraja četvrte četvrtine pogodio sva tri slobodna bacanja za 66-66.

Ipak, u produžetku Cibona, koja je zbog pet prekršaja ostala bez Rudeža i El-Amina, nije imala ideju u napadu, pa je Cedevita uspjela stići do svoje prve pobjede u finalu.

Četvrta utakmica na rasporedu je u utorak u Domu sportova.