objavljeno prije 14 godina
ČETVRTA UTAKMICA

Cibona slavila u Zadru, o prvaku se odlučuje u Zagrebu

Košarkaši Cibone pobijedili su Zadrane 78:71 i tako poravnali omjer u pobjedama na 2:2

Josipović u Americi

U četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Cibone su u gostima svladali Zadar 78:71, te su poravnali omjer u pobjedama na 2:2, pa će se odlučujuća peta utakmica igrati u četvrtak u Zagrebu.

U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije ostvarila prednost veću od pet poena, a upravo je s tom prednošću Cibona otišla na odmor (41:36). Kod Zadra u prvom dijelu najbolji je bio Tome Ružić sa 14 koševa, a "cibose" je predvodio Gordon sa 16 poena.

Gosti iz Zagreba su odlično krenuli u drugo poluvrijeme i u 27. minuti su došli do prednosti od 12 poena (52:40). No, nakon toga Zadar je prešao na zonsku obranu i to je dalo rezultata, jer su Zadrani do kraja treće četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak na samo dva koša (53:55).

U posljednjoj dionici se Cibona  ponovno odlijepila i u 33. minuti je došla do vodstva 61:53. No, Zadar se ponovno vraća, dolazi na minus tri (61:64), ali onda je Bogdanović s dvije trice priskrbio Zagrepčanima prednost 70:61. Nakon toga Zadar više nije uspio pronaći način za preokret.

Domaćini su imali vrlo loš šut za tricu, samo 6:30, a Cibona je tu ipak bila znatno bolja s učinkom 12:33.

Kod Cibone je najefikasniji bio Gordon sa 24 koša, Andrić je dodao 16, Vukušić i Tomas po 9, a Bogdanović 8 poena. Zadar je predvodio Ružić sa 18 poena, Plaisted je upisao 16, Morović 13, a Stipčević 12 koševa. (hina/metro-portal)