,

TOP 16

,

Cibona Siena

Košarkaši Cibone otvorili su TOP 16, drugi krug Eurolige pobjedom u KC Dražen Petrović protiv vodeće momčadi talijanskog prvenstva Montepaschi Siene 88:81 (17:25, 21:19, 24:18, 26:19).

Premda je treća momčad Europe s posljednjeg "Final Foura" Eurolige dominirala u prvom poluvremenu i praktički cijelo vrijeme imala po deset koševa viška, Cibona je u nastavku utakmice u potpunosti preokrenula rezultat. Nametnula je visoki ritam igre, a u obrani zonom zaustavila Sienine napade. Cibona je jednu od najboljih europskih momčadi u posljednje dvije četvrtine dobila sa 13 koševa viša (50:37).

U redovima hrvatske momčadi četvorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa - Earl Calloway (23), Alan Anderson (19), Davor Kus (18) i Nikola Prkačin (13 koševa i 7 skokova), dok su Sienu predvodili Shaun Stonerook (18) i Ksistof Lavrinović (18).

U drugom susretu iz H skupine u četvrtak se u Istanbulu sastaju Fenerbahče i moskovski CSKA. (hina/metro-portal)