,

Ante Tomić

,

Krešimir Ćosić

Košarkaši Cibone osvojili su Kup Krešimira Ćosića svladavši u finalu u zadarskoj dvorani "Krešimir Ćosić" branitelja naslova Zagreb CO sa 73-63 (20-19, 9-6, 17-23, 27-15).

Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Alan Anderson sa 24 koša, a kod Zagreba Ante Tomić sa 20.

Rezultat nakon prve četvrtine bio je izjednačen, Cibonu su u laganoj prednosti držali Nikša Prkačin i Alan Anderson sa po dvije trice, dok je Zagreb držao priključak zahvaljujući dominaciji u skoku, igrači Zagreba uhvalili su u prvih 10 minuta 11 lopti, a Cibonini samo dva.

Druga četvrtina protekla je u vrlo lošoj igri obje momčadi o čemu govori i rezultat od samo 9-6 u Ciboninu korist, dok se u trećoj četvrtini ponovno igralo atraktivnije.

Cibona je povela sa 41-30, a tada je Zagreb zaigrao zonsku obranu. Zahvaljujući tomu što Cibona nije uspijevala pronaći rješenje za zonu, te odličnoj igri Krunoslava Simona u napadu Zagreb je ostvario seriju 16-2 i poveo 46-43. Na odmor uoči završnih 10 minuta otišlo se s vodstvom Zagreba 48-46.

Ipak, Cibona je u četvrtoj četvrtini pronašla rješenje za Zagrebovu zonu, Anderson je "lomio" Simona, te potom dijelio lopte na otvoreni šut Trohi i Vukušiću koji su tricama uspijevali donijeti osjetnu prednost svojoj momčadi, u 36. minuti bilo je 59-50. Zagreb je u završnici još jednom uspio zaprijetiti, smanjiti na 64-61 minutu i pol prije kraja utakmice, ali u sljedećem napadu Vedran Princ je postigao tricu za 67-61. Potom je Zagreb propustio poentirati u svojoj narednoj akciji, a Cibona je sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stigla do na kraju uvjerljive pobjede. (hina/metro-portal)