,

košarkaška Lige za prvaka

,

Marlon Garnett

Nakon 11. kola A-1 košarkaške Lige za prvaka, postalo je kristalno jasno da će o ‘jedinici’ uoči doigravanja odlučivati ogled u Jazinama između Zadra i Splita.
Zadrani su prvo mjesto zadržali lakšim treningom protiv Dubrave (93-66). Najbolja vijest za Acu Petrovića s te utakmice je povratak Shammela Stallwortha koji je Zagrepčanima ‘utrpao’ 26 koševa.

Nepogrešivi Marlon Garnett

Split je odličnom igrom u posljednjoj četvrtini prošao teško gostovanje u Sutinskim vrelima. Cedevita se dobro držala do 32. minute, ali su onda Splićani nizom od 11-0 riješili utakmicu.
Marlon Garnett je utakmicu završio sa 34 poena, a odličan je bio i drugi Amerikanac Anthony Akins sa 23 koša i sedam asistencija. Po 12 poena ubacili su Hrvoje Perić i Dejan Ivanov, a Andrija Stipanović je imao 10 skokova. Kod Cedevite je bio najučinkovitiji Ryan Forehan-Kelly sa 21 košem.

Od favorita najviše muka je imala Cibona protiv Šibenika. Utakmica je cijelo vrijeme bila neizvjesna i Cibona se nikako nije mogla odvojiti na razliku koja bi garantirala mirnu završnicu. Tek su u posljednjim minutama slomili mladi sastav iz Šibenika i došli do sedme pobjede u sezoni.
Sam Hoskin je sa 29 poena bio najbolji strijelac kod Cibone, a dobro ga je sa 19 koševa pratio Damir Mulaomerović. Kod Šibenika je najbolji bio Zoran Vrkić sa 22 poena.

Zagreb do pobjede tek u nastavku

Zagreb je na svom parketu pobijedio Svjetlost 86-68, ali je goste iz Broda slomio tek u nastavku. Prvih dvadeset minuta je završilo bez pobjednika 41-41. U redovima Zagreba najefikasniji su bili Dundović i Vrsaljko sa 12 poena.

Novo kolo igra se u četvrtak, a derbi je na Gripama gdje se sastaju Split i Zagreb.

Liga za prvaka, 11. kolo: Cibona - Šibenik 88-81, Zadar - Dubrava 93-66, Zagreb Crobenz - Svjetlost 86-68, Cedevita - Split CO 92-107
Redoslijed: 1. Zadar 10-1, 2. Split 10-1, 3. Zagreb 8-3, 4. Cibona 7-4, 5. Cedevita 4-7, 6. Šibenik 3-8, 7. Dubrava 1-10, 8. Svjetlost 1-10    (METRO/TS)