objavljeno prije 13 godina i 2 mjeseca
MADRID OSTAO U PLAMENU

Cedevita na "Final Fouru" Eurokupa, hrvatska košarka u preporodu

Čitav dvoboj praktički je bio odlučen krajem treće četvrtine kada je Cedevita tricama Princa i Vukušića povela sa 57-51

Košarkaši Cedevite
Košarkaši Cedevite (Marko Miščević/CROPIX)

Cedevita

Košarkaši Cedevite plasirali su se na završni turnir četiri najbolje momčadi u Eurokupu zahvaljujući 81-72 (26-25, 15-17, 19-15, 21-15) gostujućoj pobjedi protiv Estudiantesa u uzvratnom četvrtfinalnom susretu odigranom pred 14.000 gledatelja u madridskoj dvorani Vistalegre, piše Hina.

Cedevita u Madridu ne samo da je uspjela obraniti devet koševa prednosti iz prve utakmice u Zagrebu, već je tu prednost uspjela povećati za konačnih 18 razlike u dvije utakmice protiv uglednog suparnika.

Estudiantes je uraganski krenuo u susret, te je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata imao šest koševa prednosti, ali to mu je ujedno bila i najveća razlika u čitavom susretu. Cedevita je prvu četvrtinu zaključila serijom 9-2 kojom je preuzela kontrolu rezultata. U prvih 10 minuta sjajan je bio Bracey Wright koji je u tom periodu ubacio 12 poena.

Čitav dvoboj praktički je bio odlučen krajem treće četvrtine kada je Cedevita tricama Princa i Vukušića povela sa 57-51. U završnih 10 minuta Zagrepčani su pametnom igrom i preciznim akcijama uspijevali zadržati prednost.

Wright je utakmicu završio sa 24 koša i 11 skokova, Vedran Vukušić je ubacio 15, a Dontaye Draper 13 za Cedevitu, dok je Hernan Jasen postigao 12 poena za Estudiantes.

Cedevita će na završnom turniru, koji će se igrati 16. i 17. travnja u Trevisu, u polufinalu igrati protiv ruskog Uniksa iz Kazana, dok drugi polufinalni par čine Cajasol iz Seville i Benetton iz Trevisa.

Popović, Perić i Nicević također na "Final Fouru"

Hrvatski košarkaški reprezentativac Marko Popović odigrao je vrlo dobru utakmicu za Uniks iz Kazana koji se 79-77 (46-35) domaćom pobjedom protiv Pepsija iz Caserte u uzvratnom četvrtfinalnom susretu plasirao na završni turnir Eurokupa.

Popović je za 24 minute provedene na parketu postigao 17 koševa (šut za dva 4-5, trica 2-5, slobodna bacanja 3-3) uz šest asistencija i jedan skok.

Uniks se na "Final Four", koji će se 16. i 17. travnja igrati u Trevisu, plasirao s dvije pobjede jer je prije tjedan dana u Caserti slavio sa 90-84. U polufinalu će Uniks igrati protiv zagrebačke Cedevite.

Plasman na završni turnir izborio je i domaćin, Benetton iz Trevisa koji je u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju uvjerljivo sa 84-62 (45-37) svladao njemački Goettingen. Ta pobjeda Benettonu je bila dovoljna za prolaz jer je prvi susret u Njemačkoj završio neodlučenim rezultatom.

Hrvoje Perić je za Benetton, kojeg s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Jasmin Repeša, igrao 24 minte, te je postigao dva poena (šut za dva 1-2, trica 0-1) uz osam skokova, dok Sandro Nicević nije ulazio u igru.

Benetton će u polufinalu igrati protiv španjolskog predstavnika Cajasola koji je izbacio ukrajinski Budivelnik.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA ČETVRTFINALA EUROKUPA (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Uniks - Pepsi           79-77 (90-84)
Budivelnik - Cajasol    80-77 (49-67)
Estudiantes - Cedevita  72-81 (81-90)
Benetton - Goettingen   84-62 (66-66)