,

Zapadna konferencija

,

Denver Nuggetse

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u svojoj dvorani u prvom susretu finala Zapada Denver Nuggetse 105:103 i u seriji na četiri pobjede poveli s 1:0.

Gosti iz Denvera bi zasigurno slavili u LA-u da nije bilo jnaka dvoboja Kobea Bryanta koji je postigao 40 koševa, te 18 u zadnjoj četvrtini kada su domaćini bili u izgubljenoj poziciji. Denver je vodio s 13 koševa na poluvremenu, a osam minuta prije kraja bilo je 89:82 za goste i bilo je vrijeme da Bryant napravi čudo. Ključnim koševima svojeg najboljeg igrača u završnici Lakersi su uspjeli preokrenuti rezultat, kod 105:102 su napravili prekršaj na J.R. Smithom prije negoli je ovaj uspio pogoditi tricu za poravnanje. Smith je prvo bacanje pogodio, a drugo namjerno promašio, no igrači iz Colorada nisu uhvatili loptu.

"Bili smo u zaostatku gotovo cijelu utakmicu i zato mi je ova pobjeda draža. Morali smo dati sve od sebe, srećom imao sam dovoljno snage za završnicu", kazao je Bryant, kojemu su pomogli Španjolac Pau Gasol (13,14 skokova) i Derek Fisher (13).

Denver je izgubio i 11. utakmicu u nizu u doigravanju protiv Lakersa, no nikad nisu bili bliži pobjedi. Carmelo Anthony je s 39 ubačaja predvodio Nuggetse, Chauncey Billups je dodao

18, a Kenyon Martin 15 koševa za goste.

"Oni su velika momčad koja je gubila cijelu utakmicu i u završnici imala više hrabrosti i sreće. Zato su Lakersi veliki, a mi još nismo. U košarci nema moralnih pobjednika, a da ima, mi bi vodili 1:0", izrekao je trener Nuggetsa George Karl.

Druga utakmica igra se u četvrtak također u Los Angelesu. (hina/metro-portal)