« Rukomet
objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
33:26

Barcelona u zagrebačkoj Areni svladala Zagreb CO

Zagreb nije imao rješenja za brzu Barcinu igru i raspoloženog Danijela Šarića koji je u prvom poluvremenu sakupio čak 15 obrana

Barcelona rukomet

U prvom susretu osmine finala rukometne Lige prvaka Zagreb Croatia osiguranje je u Areni Zagreb izgubio od Barcelone 26:33 (12:17) i praktički se nakon prve utakmice oprostio od plasmana u četvrtfinale.

Barcelona je bila bolja u svim segmentima igre i posve zasluženo je stigla do trijumfa. Gosti su vodili od prve do posljednje minute utakmice i njihovo vodstvo niti jednog trenutka nije bilo upitno. Bila je to deseta pobjeda Barcelone u 11 međusobnih susreta protiv Zagreba.

Barca je otvorila utakmicu vodstvom 4:0 i već tada je bilo vidljivo kako će Zagreb vrlo teško do pobjede. Prvi gol domaćin je zabio tek u šestoj minuti. U 19. minuti utakmice gosti su imali +7, a u 23. minuti i osam golova viška (15:7). Do konca prvog dijela Zagreb je uspio smanjiti na pet golova zaostatka (12:17). Zagreb jednostavno nije imao riješenja za brzu Barcinu igru i raspoloženog Danijela Šarića koji je u prvom poluvremenu sakupio čak 15 obrana.

U drugom dijelu Zagreb je bio čvršći i agresivniji, u dva navrata je uspio smanjiti na dva gola minusa (21:23, 22:24), no Španjolci su ubacili u brzinu više i otklonili sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

ZAGREB CO: Škof, Šego; Štrlek 3, Marić, Horvat 1, T.Valčić 3, Balić 2, Lazarov 6, Džomba 5 (4), J.Valčić, Špoljarić, Gojun 1, Lopljar, Gal 5, Vuković, Raković

BARCELONA: Šarić, Barrufet; Tomas 8, Oneto, Garcia 8 (2), Igropulo 3, Nagy 4, Sarmiento 2, Rutenka 1, Noddesbor 2, Garabaya, Jernemyr, Ugalde, Romero 2, Hansen 3, Rocas, Boldsen

ISKLJUČENJA: Zagreb CO - 2 minute, Barcelona - 2 minute

SEDMERCI: Zagreb CO - 5 (4), Barcelona - 2 (2)