Fotografija vijesti (Dragan Matić/CROPIX)

vaterpolo

,

Barakude

Nakon demontaže snažnih Španjolaca pred domaćom publikom u prethodnom kolu, očekivala se uvjerljiva pobjeda nad reprezentacijom Crne Gore, no tek je posljednja sekunda meča donijela pobjedu našim vaterpolistima.

Početak je bio u skladu s očekivanjima, Hrvatska je povela 4:0 i nije dozvolila Crnogorcima postizanje pogotka sve do 15. minute susreta. Ali, tada kao da je lak početak udario našoj momčadi u glavu i slijedećih petnaestak minuta oni su gledali kako im mrežu pune južni susjedi lakoćom koja je nedopustiva za svjetske prvake, i rezultat je uskoro bio 5:4 za Crnu Goru.

Uzalud je Ratko Rudić skakao kraj bazena, mijenjao i vikao na svoje igrače. Tek zadnjih nekoliko minuta igre počelo je donekle ličiti na igru koju su demonstrirali u prve dvije četvrtine, ali to je bilo dovoljno tek za neriješen rezultat.

U zadnjoj je sekundi susreta sudac dosudio peterac za Hrvatsku.

Sreća u nesreći ukazala se u liku suca koji je odlučio u zadnjoj sekundi susreta dosuditi peterac za našu reprezentaciju. Bošković je Rotunnov poklon pretvorio u pobjedu, no ostaje pitanje kako izbjeći crne rupe u igri, jer na ovaj način sigurno ne možemo do medalje.

Hrvatska je sada na drugom mjestu skupine A s dvije pobjede i porazom, iza Mađara koji imaju sve tri pobjede, a ispred Crne Gore s jednakim rezultatom ali i porazom u međusobnom susretu i slabijom gol razlikom.

U skupini B vodi Italija sa sve tri pobjede ispred Srbije koja je podijelila bodove s Rumunjskom.