objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
SERIJA 250

ATP Johannesburg: Lopez i Robert u finalu

Za postolje će se boriti 39. i 100. igrač svijeta; Lopezu ima šest finala iza sebe, Robertu je ovo prvo

Stephane Robert

U finalu ATP turnira iz serije 250 u Johannesburgu igrat će španjolski tenisač Feliciano Lopez i Francuz Stephane Robert.

Nakon što je prvi plasman u finale, svoj prvi u karijeri, izborio Robert pobjedom nad Španjolcem Davidom Ferrerom 7-5, 6-4, isto je učinio i Feliciano Lopez, pobjedom nad prvim nositeljem turnira Francuzom Gaelom Monfilsom.

Tako su francusko-španjolski polufinalni okršaji u Johannesburgu završili omjerom 1-1. Lopez je slavio nakon jednog sata i 32 minute igre u prvom međusbnom meču s Monfilsom, a odlučujući je tie-break trećeg seta dobio s uvjerljivih 7-1.

Lopezu, 39. igraču ATP ljestvice, je ovo šesti plasman u finale u karijeri, a dosad je osvojio tek jedan naslov, 2004. godine u Beču. Robert (100. igrač svijeta) će u nedjelju, kao što smo spomenuli, pokušati doći do prvog naslova u karijeri u prvom nastupu u finalu. Međusobno Lopez i Robert dosad nisu igrali. (Totalsport)