Švicarac je slavio nad Splićaninom u tri seta 6-1, 7-5, 6-4

,

Wimbledon

,

sestre Williams

Hrvatski tenisač Mario Ančić nije se uspio plasirati u polufinale Wimbledona. Ančić je u četvrtfinalu nakon sat i 41 minute igre izgubio od najboljeg tenisača svijeta, Švicarca Rogera Federera 1-6, 5-7, 4-6.

Ančić je vrlo loše otvorio meč na Centralnom terenu All England Cluba. Prenervozan i s mnogo pogrešaka, nije imao šanse, Federer je dobio prvi set za svega 20 minuta igre rezultatom 6:1. Pritom je Švicarac na svoj servis izgubio samo jedan poen i dva puta oduzeo Ančićev servis.

Srećom, nakon samo dvije igre i rezultata 1:1 u drugom setu kiša je prekinula meč, što je Ančiću pružilo priliku da se smiri i koncentrira. Pauza je trajala pola sata, a nakon što je meč natavljen vidjeli smo jednog novog Ančića. Nestalo je pritiska i mladi je Splićanin igrao daleko bolje. U nastavku smo gledali odličan tenis, a presudio je jedanaesti gem u kojem je Ančić načinio nekoliko pogrešaka, što je Federeru bilo dovoljno za break. Ančić je pokušao vratiti izgubljeni servis, no nije uspio i Federer je nakon 38 minuta slavio 7-5.

Prvi gem trećeg seta trajao je čak 19 minuta, minutu manje od cijelog prvog seta. Federer je imao četiri break-lopte, čak 11 puta je bilo izjednačenje, a Ančić je sedam puta imao prednost. Na koncu je najljepši gem meča pripao hrvatskom tenisaču. Prvu mini priliku Ančić je imao u četvrtoj igri, no nije iskoristio 30-0 na Federerov servis. Već u idućoj igri u još boljoj situaciji našao se Federer, imao je dvije break-lopte i već je prvu realizirao. Potom je mirno priveo meč kraju i rezultatom 6:4 osvojio treći set, a time i meč.     (HINA)

Federer uzvratio sestrama WilliamsSestre Williams su ljutite od početka ovogodišnjeg Wimbledona jer svoje mečeve, zbog  Federera ili Nadala, igraju na terenima broj 1 ili 2, a ne na središnjem. Federer je oštro odgovorio: ‘Da me postave na terene gdje se trenira, prihvatio bih odluku. Moramo biti sretni što nastupamo na ovom velikom teniskom mjestu i moramo poštovati odluke.