objavljeno prije 16 godina
Tenis

Ančić izborio četvrtfinale

Za polufinale Wimbledona Splićanin će se boriti s Rogerom Federerom

Mario Ančić je nakon 0-2 u setovima preokrenuo meč i nakon više od tri sata igre svladao čvrstog Verdasca (AFP)

Fernando Verdasca

Hrvatski tenisač Mario Ančić plasirao se u četvrtfinale Wimbledona svladavši u 4. kolu Španjolca Fernanda Verdasca sa 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 13-11 nakon tri sata i 50 minuta igre. Bio je to drugi međusobni dvoboj Ančića i Verdasca i druga pobjeda Ančića, prvi put su igrali prije samo tri tjedna također na travi, ali u Queen’s Clubu.

U četvrtfinalu će Ančić igrati protiv najboljeg igrača svijeta i peterostrukom osvajača Wimbledona, Švicarca Rogera Federera.

Verdasco je u prva dva seta igrao gotovo savršeno, pogotovo na svoj servis, te nije dozvolio Ančiću niti jednu priliku za break, dok je on po jednom u svakom setu oduzimao servis našem tenisaču i nakon samo sat i osam minuta bio je na pragu pobjede.

Ipak, u šestoj igri trećeg seta Ančić je napokon uspio spojiti nekoliko kvalitetnih reterna, te oduzeti servis Španjolcu što mu je bilo dovoljno da smanji zaostatak u setovima na 1-2. Kada je Ančić u četvrtom gemu četvrtog seta izgubio servis, i to napravivši dvije dvostruke servis pogreške nakon čega je Verdasco pogodio dva winnera ,činilo se da se našao u bezizlaznoj situaciji. No, tada je Španjolac počeo više griješiti, pa je Ančić uspio ostvariti dva breaka kojima je poravnao meč.

Čilić nije uspioMarin Čilić nije pružio očekivani otpor u osmini finala Arnaudu Clementu. Francuz je slavio sa 6-3, 7-5, 6-2. Čilić je Clementu umnogome olakšao uspjeh, što je vidljivo po broju neprisiljenih pogrešaka, čak 33 naprema devet Clementovih. U četvrtfinalu Clement će igrati protiv Schüttlera.

Početkom petog seta Verdasco je prvi stigao do break-lopte, ali ju nije uspio iskoristiti. Ančić pak svoju prvu šansu nije propustio, no Verdasco je uzvratio ‘re-breakom’. Pri rezultatu 8-8 Ančić je propustio tri break-lopte, a kod 11-11 Splićanin je odigrao nekoliko dobrih udaraca s osnovne linije, te uspio izboriti 30-30. Verdasco nije izdržao protisak, napravio je dvostruku servis pogrešku za novu break-loptu Ančića, a naš igrač uspio ju je iskoristiti.

Zanimljivo, Ančić je posljednji igrač koji je uspio pobijediti Federera u Wimbledonu, ali i na travnatoj podlozi, i to u 1. kolu 2002. Nakon toga Federer je ostvario 63 uzastopne pobjede na travi.    (HINA)