objavljeno prije 16 godina i 4 mjeseca
KOŠARKA

Zagreb uzeo prvi trofej u povijesti

‘Mravi’ osvojili Kup Kreše Ćosića

Krunoslav Simon bio je najbolji Pavličevićev igrač tijekom ‘final foura’ u dvorani Trnsko (MEX)

krunoslav simon

,

kup kreše ćosića

Košarkaši Zagreba po prvi put u povijesti osvojili su Kup Krešimira Ćosića, pobijedivši u finalu Cibonu u neizvjesnoj utakmici sa 75-73 (17-21, 27-14, 12-22, 19-16).

Za samo dva mjeseca na kormilu momčadi iz Trnskog, Željko Pavličević je uspio preporoditi košarkaše Zagreba CO i dovesti ih do prvog naslova pobjednika Kupa Krešimira Ćosića.

Nakon što su u polufinalu nadigrali favoriziranu momčad Zadra, koja nije poražena u 18 utakmica prije dvoboja s ‘mravima’, zagrebaši su u finalu pobijedili i ‘starijeg brata’ Cibonu.

U neizvjesnoj završnici, jedan od najboljih pojedinaca u redovima Zagreba CO, Jakov Vladović, umalo je ispustio pobjedu svoje momčadi. On je 10 sekundi prije kraja susreta, kod rezultata 75-72 promašio oba slobodna bacanja i pružio mogućnost Ciboni da eventualnom tricom izbori produžetke.

StrijelciNajefikasniji kod Zagreba bili su Dundović sa 15, te Simon, Vladović i Bašljan sa 13 koševa. Cibonu su predvodili Warren (17) i Andrić (16).No, iskusni Zadravec dvije i pol sekunde prije isteka vremena napravio je osobnu pogrešku na Roziću i poslao ga na crtu slobodnih bacanja. Rozić je prvo pogodio, a drugo namjerno promašio, ali loptu je uhvatio Ante Tomić. Veliko slavlje u Trnskom je moglo početi...