Rukometaši Croatia osiguranja uvjerljivo su u prvom kolu svladali norveški Fyllingen

,

rukometaši zagreba

,

Liga prvaka rukomet

Zagrebaši su u predgrađu Bergena došli do prvih bodova protiv novaka u Ligi prvaka.

U susretu C skupine protiv Fyllingena, Zagreb je slavio s 29:22 (15:9), a ključna je bila serija sredinom prvog poluvremena kada je hrvatski prvak s 6:6 otišao na uvjerljivih 14:7.

U drugom dijelu su Norvežani u 37. minuti zaprijetili stigavši samo do dva razlike (15:17), no potom ih je zaustavio najbolji pojedinac susreta vratar Škof, koji je na kraju skupio čak 19 obrana.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Kiro Lazarov s 10 pogodaka, od čega osam u prvom dijelu, dok su Tonči Valčić, Mirza Džomba i Norvežanin Frank Loke u svom debiju za Zagreb postigli po pet zgoditaka.

Zagreb već u srijedu u Areni dočekuje švedski sastav Alingsas, a u ovoj skupini je još njemački HSV. (hina/metro-portal)