,

Split CO

,

Liga za prvaka

U prvoj utakmici 6. kola Lige za prvaka u hrvatskom košarkaškom prvenstvu, Zadar je pred 2000 gledatelja na Gripama uvjerljivo svladao Split CO 87-70.

Zadar je nakon prvog poluvremena vodio sa 47-38, a početkom posljednje četvrtine imao je i 25 koševa prednosti. Tako u derbiju 6. kola i sudaru dosad neporaženih momčadi nije bilo nimalo neizvjesnosti.

Najraspoloženiji u Zadru bio je Andrej Štimac sa 17 poena i 6 skokova, Stipčević je ubacio 16, a Brewer 15 koševa, dok je kod domaćina najbolji bio Dejan Ivanov sa 17 koševa i 10 skokova. Zadar je ovom pobjedom ostao usamljen na vrhu ljestvice sa svih 6 pobjeda, a Splićani su drugi s pobjedom manje.

- Moram priznati da smo se temeljito pripremali za ovu utakmicu, respektirajući sjajne rezultate koje je Split postigao u prvenstvu. Uspjeli smo u namjeri da potpuno limitiramo učinak Garnetta, a gotovo 20 minuta demonstrirali smo košarku koja je Splićane dovodila do ruba nemoći.

U gradskom derbiju Cibona je nadigrala Cedevitu puno uvjerljivije no što konačnih 93-81 pokazuje. Veći dio susreta ‘vukovi’ su imali kontrolu, a rezultat se vrtio oko dvadesetak razlike u njihovu korist. Najbolji strijelac Cibone bio je Warren sa 18 koševa.

Košarkaši Zagreb Crobeza uspješno su apsolvirali Šibenik (94-79), dok je Dubrava pobijedila Svjetlost  Brod (89-81). (TS/METRO)