« Nogomet SP 2010.
objavljeno prije 14 godina
JAR

Japan u nezanimljivoj utakmici svladao Kamerun 1:0

Utakmica je protekla u opreznoj igri bez pravih prilika, a jedini gol za pobjedu Japana zabio je Keisuke Honda u 39. minuti

kozmičko pozadinsko zračenje

U današnjem susretu 1. kola skupine E na SP u Južnoj Africi odigranom u Bloemfonteinu nogometaši Japana su pobijedili Kamerun 1:0, a pogodak je postigao Keisuke Honda u 39. minuti.

Kao i u većini dosadašnjih susreta na SP u Južnoj Africi, prvo poluvrijeme dvoboja Japana i Kameruna proteklo je u opreznoj igri, bez pravih prilika. Unatoč tome, ipak je pao jedan pogodak, i to zahvaljujući neopreznosti kamerunske obrane, koja je zaboravila pokriti prostor na drugoj vratnici. Dogodilo se to 39. minuti, s desnog krila ubacio je Daisuke Matsui, lopta je preletjela kamerunske stopere, a na drugoj vratnici dočekao ju je Keisuke Honda, koji je neometan zabio za vodstvo Japana 1:0.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa zanimljivije, a prvu izglednu priliku imao je Kamerun u 50. minutu. Samuel Eto'o se je odlično probio u kazneni prostor, dao je povratnu loptu za Choupo-Motinga koji iz neposredne blizine puca preko gola.

Posljednje velike prilike dogodile su se u posljednjih deset minuta utakmice. Prvo je u 82. minuti Okazaki sa nekoliko metara pogodio vratnicu nakon što je kamerunski vratar obranio težak udarac Hasabea. Četiri minute kasnije Japanci su imali sreću. Kamerunac Stephane Mbia je sa nešto više od 20 metara uputio fantastičan udarac, ali lopta je pogodila gredu.

U prvom susretu ove skupine Nizozemska je pobijedila Dansku 2:0.

JAPAN: 21-Eiji Kawashima; 2-Yuki Abe, 22-Yuji Nakazawa, 4-Tulio, 3-Yuichi Komano; 5-Yuto Nagatomo, 16-Yoshito Okubo (12-Kisho Yano 82), 7-Yasuhito Endo, 17-Makoto Hasebe

(20-Junichi Inamoto 88), 8-Daisuke Matsui (9-Shinji Okazaki 69), 18-Keisuke Honda.

KAMERUN: 16-Hamidou Souleymanou; 19-Stephane Mbia, 5-Sebastien Bassong, 3-Nicolas Nkoulou, 2-Benoit Assou-Ekotto, 11-Jean Makoun (8-Geremi 75), 18-Enoh Eyong, 15-Achille Webo,

21-Joel Matip (10-Achille Emana 63), 9-Samuel Eto'o, 13-Eric Choupo-Moting (17-Mohamadou Idrissou 75).

STRIJELCI: 1-0 Keisuke Honda (39).

ŽUTI KARTONI: Nicolas N'Koulou (72-Kam), Yuki Abe (90-Jap).

SUDAC: Olegario Benquerenca (Portugal)

STADION: Free State

GLEDATELJA: 30.620