Fotografija vijesti (Nikola Vilić/CROPIX)

marion garnett

,

NLB liga

Težak pad koncentracije u trećoj četvrtini dvoboja 20. kola NLB lige na Gripama koštao je splitsku košarkašku momčad poraza od Crvene zvezde 83-73.

Između 25. i 29. minute beogradska je momčad s minimalne 47-46 otišla na 14 koševa prednosti (61-47), što je uspješno održavala do kraja dvoboja.

Splićani su pali i na šutu. Iz igre su Subotićevi igrači gađali jadnih 39 posto, dok su gosti završili utakmicu na 60 posto preciznosti.

Strijelci22 koša za Splićane postigao je Marion Garnett, no njegov je šut bio daleko od briljantnog (5-13). Bugarin Dejan Ivanov dodao je 16 koševa uz devet skokova. U pobjedničkoj je momčadi najbolji košarkaš bio Tadija Dragićević koji je zabio 25 koševa uz pet skokova. Hemofarm je u Pioniru odigrao izjednačenu utakmicu s vodećim Partizanom i umalo otvorio Zadranima prolaz za prvo mjesto, gdje bi košarkaši Ace Petrovića zasjeli da su Vrščani slavili. Partizan je ipak u uzbudljivoj završnici dobio 89-86. Novica Veličković upisao je 17 koševa uz šest skokova.