Jere Macura bio je jak adut u obrani Aleksandra Petrovića

Zadar

,

Cibona

I treći put ove sezone Zadar je bio uspješniji od Cibone. Acina momčad je u 1. kolu A-1 lige za prvaka u Draženovu domu pobijedila nakon produžetaka sa 106-96 (84-84).

Hrvatsko prvenstvo, izgleda, nije promijenilo odnos snaga u hrvatskoj košarci, i ako se u idućih mjesec i pol dana nešto drastično ne promijeni, pehar za prvaka Hrvatske će iz Zagreba preseliti u Zadar. Iako je utakmica odlučena u produžetku, Zadar je tijekom cijele utakmice kontrolirao rezultat i samo svojom nesmotrenošću ušao u dodatnih pet minuta. U jednom trenutku, u trećoj četvrtini gosti su imali i 11 koševa prednosti.

Rezultati1. kolo: Cibona - Zadar 96-106 (produžetak), Split CO - Dubrava 100-93, Šibenik - Svjetlost Brod 103-87; igrano u utorak: Cedevita - Zagreb CB  76-88

Zagrepčani su produžetak izborili tricom Christophera Warrena, a u idućoj akciji sa zvukom sirene iz koša je iscurila lopta Jubyja Johnsona. Međutim, ‘nepravda’ je ispravljena u sljedećih pet minuta koje je Zadar odigrao savršeno...

Na pobjedničkoj strani Corey Brewer je upisao 28 poena i šest skokova, a Johnson je uz pet trica ubacio 27 poena. S druge pak strane 28 koševa, šest skokova i četiri asistencije ubilježio je Christopher Warren, dok je Sam Hoskin uz 18 poena pridodao osam skokova. (METRO)