NBA: Kraljevi nisu uspjeli zaustaviti Nowitzkog

Nijemac je u petak zabio 40 komada portlandu, a sinoć je gorio i Sacramento kojega je Dirk počastio s 39 koševa

,

Dirk Nowitzki

,

sacramento kings

Dirk Nowitzki bio je nezaustavljiv u sinoćnjoj utakmici protiv Sacramento Kingsa koji su poraženi 126-108.

Nowitzki je zabio 22 od ukupno svojih 39 koševa u trećoj četvrtini u subotu. Jason Kidd je dodao 11 koševa, 13 asistencija i 10 skokova za svoj 105. 'triple-double' u karijeri za Dallas (53-27), koji vodi jednu utakmicu ispred Denvera i Utaha u borbi za drugo mjesto u Zapadnoj konferenciji.

"Voljeli bismo biti drugi. Htjeli bismo imati prednost domaćeg terena dok god to možemo", rekao je Nowitzki.

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakers imaju rekord na Zapadu, ali se drugih sedam ekipa koje teže doigravanju bori za poziciju. Ovo je druga noć u kojoj je Nowitzki "podigao" Dallas sjajnom izvedbom. U petak je Nijemac zabio 40 koševa za pobjedu nad Portlandom 83-77. To je slijedio u utakmici sa Sacramentom, uz šut 12 od 20 i 13 od 13 slobodnih bacanja. Nowitzki je postigao 15 pogodaka u prvom poluvremenu dok je Dallas vodio 65-53, a u trećoj četvrtini je jednostavno bio nezaustavljiv.

U prvih tri minute treće četvrtine zabio je devet koševa i povećao vodstvo na 20 koševa. Nakon što su Kingsi smanjili razliku na 81-69, Kidd i Jason Terry su zabili svaki po tricu prije nego je Nowitzkog opet 'krenulo' i prije nego je zabio Dallasovih sljedećih 13 koševa za prednost Mavsa od 100-75. Jason Terry je postigao 25 pogodaka, a Caron Butler 15 za Mavse, čiji je postotak šuta iz igre sinoć bio 53 posto.

Landry je zabio 30 koševa, a rookie Tyreke Evans 27 za Kingse, koji su izgubili devet od deset zadnjih utakmica. U San Antoniu su Spusrsi bili bolji od Denver Nuggetsa 104-85. Tim Duncan je zabio 18 koševa, predvodeći tako šest igrača s dvoznamenkastim učinkom, te je dodao 10 skokova. Chauncey Billups je postigao 27 pogodaka za Nuggetse. (hina/metro-portal)